THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Italské seskupení Stormlord světe div se netepe rychlý, nýbrž černý kov. Není to žádný zázrak, nebo spalující blesk, nicméně soudě podle EP Curse Of Medusa, tihle satánci svojí řezničinu umí odvést solidně.
Hudební výsledek Pánů hromu spadá plně do mantinelů současného blackového trendu - hodně kláves plus natrashlé riffy. Výsledný koktejl hodně závisí na zvukové kvalitě záznamu a ta je pohříchu dost proměnlivá.
Ve skladbách z připravované řadovky (skladby The Curse Of Medusa a Under The Samnite´s Spears) má rozhodně navrch krutě podlazená sekera Pierangela Giglioniho, která svými kanálně murmurovými záseky docela příjemně drážní krajinu ušní. Když abstrahujeme od zvuku, není jejich kompoziční kvalita valná, ale kdo by od black metalu takového střihu očekával nějakou progresivitu... O dvě třídy hůř dopadá klávesový aparát, který v symptomaticky zahuleném soundu zní až příliš ploše a monoliticky. Nicméně zejména v titulní kompozici přehrávají chytlavý a dynamický motiv, což jim část hříchu upárává.
“Přebytkový” zářez z poslední řadovky Supreme Art Of War - instrumentálka Dawn Of Winter Solstice - servíruje nástroje v obráceném gardu. Klávesy mají náhle plastický a barevný zvuk, zatímco valaška nápadně připomíná novorozencovu uplávici - řádně zmaštěné. Naneštěstí se Taliánci příliš nevyznamenávají ani jako skladatelé, není to žádný bezzubý výbřed, ale nějaký ten tvůrčí impulz by tomu rozhodně pomohl. Následný cover Baphomet (původně od Death SS) svým slušným drivem a slušivým černým kabátkem - k sežrání jsou i spirituální templové zpěvy na počátku skladby.
Vůbec nejšmakóznější pasáž tvoří dvojice živáčkových fláků. Descent To The Kingdom of Shades disponuje velmi slušivými sviňopalnými pasážemi a hezky hutným zvukem. Autory skladby Creeping Death asi nemusím představovat. Starou pra - trashovou klasiku zvládají Stormlord s grácií - zejména sekerník Giglioni si to patřičně vychutnává...
Outro Death Of Medusa je prostě outro, kdyby tam nebylo, tak by tam nebylo, nicméně tam je, takže celý materiál má hezky uzavřený tvar. Co s ním? Je to EP, navíc EP kapely, která nepatří k nejúžasnějším formacím pod černým nebem. Materiál to není špatný, ale nevidím důvodu, proč ho doporučovat někomu jinému, nežli skalním fanouškům, nebo fanatickým sběratelům blackových kotoučků...
Prostě EP, navíc EP kapely, která nepatří k nejúžasnějším formacím pod černým nebem. Materiál to není špatný, ale nevidím důvodu, proč ho doporučovat někomu jinému, nežli skalním fanouškům, nebo fanatickým sběrateům blackových kotoučků...
6,5 / 10
Christiano Borchi
- vokály
Pierangelo Giglioni
- kytara
Francesco Bucci
- basa
Simone Scazzocchio
- klávesy
David Folchitto
- bicí
1. The Curse of Medusa
2. Under The Samnite´s Spears
3. Dawn of Winter Solstice
4. Baphomet
5. A Descent Into The Kingdom of The Shades (live)
6. Creeping Death (live)
7. The Death of Medusa
At The Gates Of Utopia (2001)
The Curse Of Medusa (2001)
Supreme Art Of War (1999)
Where My Spirit Forever Shall Be (MCD) (1999)
Under The Sign Of The Sword (MCD) (1997)
Dawn Of Gods (sampler) (1995)
Black Knight (1992)
Demo 92 (1992)
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.